Frank vindt nieuw werkplezier in de zorg

Frank (60) werkt al tientallen jaren via de sociale werkvoorziening, onder andere in de schoonmaak en als voorman in een productieomgeving. Maar écht gelukkig werd hij daar niet van: “In mijn laatste baan zat ik vaak in de ziektewet door de stress.” Op zijn 59ste kwam Frank voor het eerst in aanraking met de zorg. “Mijn schoonmoeder lag in een herstelcentrum. Ik zag hoe druk het personeel het had en begon spontaan te helpen. Eerst met kleine dingen, maar dat werd vanzelf meer.” Een jaar geleden kreeg hij de kans om als zorgassistent aan de slag te gaan bij Huize Rosa. Een schot in de roos voor Frank, zijn collega’s én de bewoners.

Een kans bij Huize Rosa
Frank: “Ik had nul ervaring, dus ik wist helemaal niet of werken in de zorg iets voor mij zou zijn. Maar het voelde gewoon goed.” Hij besprak zijn interesse met zijn consulent. Net op dat moment startte er een pilot bij Huize Rosa, een Nijmeegs zorgcentrum voor ouderen. Het werk bestond uit strips in incontinentiemateriaal plakken en huishoudelijke taken. Zo begon Frank bijna een jaar geleden aan zijn carrière in de zorg. “Vanaf het begin voelde het goed. Ik wilde alles aanpakken, als ik hier maar mocht blijven. Toen dat lukte, fleurde ik helemaal op,” zegt Frank met een glimlach. Evelien, één van de leidinggevenden, herinnert het zich goed: “De pilot stopte na twee maanden, maar Frank had zich zó bewezen dat hij mocht blijven als zorgassistent. Dat was vooraf niet de bedoeling, maar hij heeft dat echt zelf verdiend.”

Oprechte aandacht
Met zijn vele tatoeages is Frank een opvallende verschijning. Maar dat verdwijnt zodra je hem spreekt. Evelien: “Zijn enthousiasme en echte interesse maken hem zó geschikt voor dit werk. Frank is open, ziet iedereen, en helpt waar nodig. Hij is er echt voor de bewoners.” Frank vult aan: “Voor mij is iedereen gelijk. Het contact met de bewoners gaat vanzelf. Natuurlijk gaat dat bij de ene bewoner wat makkelijker dan bij de andere. Ik behandel iedereen normaal, zoals ik zelf ook behandeld wil worden. Een familielid van een bewoner zei laatst: ‘Je staat in ons hartje geschreven’ en gaf me een plantje. Daar kreeg ik echt een brok van in mijn keel.”

Thuis op het werk
Sinds mei 2025 heeft Frank een vast contract. Zijn werkzaamheden variëren van tafels dekken tot spelletjes doen, wandelen en huishoudelijke taken. “Ik neem collega’s werk uit handen, zodat zij meer tijd hebben voor zorgtaken. Ik pas me aan bij wat de bewoners willen doen. En dat doe ik met veel plezier. Geen stress meer, ik slaap beter, en ook thuis merken ze dat ik beter in mijn vel zit. Verlof wil ik liever niet. Ik wil gewoon hier zijn. Zolang het lichamelijk lukt, blijf ik hier. Hopelijk zelfs nog na mijn pensioen.” Lachend: “Ze komen niet zomaar van me af!"

Frank vindt nieuw werkplezier in de zorg